Kniha Pustovník – David Torkington

Chceli by sme vám predstaviť autora a rečníka, ktorý sa špecializuje na modlitbu, kresťanskú duchovnosť a mystickú teológiu. David Torkington.

Jeho osobná duchovnosť je prevažne františkánska, jeho mystická teológia karmelitánska. Predal viac ako 300 000 kníh vo viac ako dvanástich rôznych jazykoch.

Získal vzdelanie vo františkánskom študijnom centre v Anglicku a v Národnom katolíckom rozhlasovom a televíznom centre v Hatch End v Londýne, kde bol neskôr menovaný za dekana štúdií.

Bol externým lektorom mystickej teológie na Dominikánskej univerzite v Ríme (Angelicum). Okrem prednášok po celej Európe absolvoval päť prednáškových pobytov v Afrike, hlavne v rovníkovej Afrike, kde prednášal modlitbu a spiritualitu pre rehoľníkov, mníchov, diecéznych kňazov a laikov.

Chceli by sme vám ponúknuť jeho trilógiu a hlavne prvú z nich Pustovník

Odísť od všetkého a začať odznova. Z času na čas takéto myšlienky prepadnú každého. Ale fakt je, že je to vždy len útek a všetko nás raz tak či tak dobehne. 

Osobná tragédia priviedla k vyčerpávajúcemu naháňaniu sa s vlastným životom aj Jamesa. Po čase pochopil, že útek je nereálny a musí niečo so svojím životom urobiť. Dostane tip na muža – pustovníka, ktorý by mu mohol pomôcť. Absolvuje cestu za ním a prostredníctvom neho sa vracia k životu. 

Aj keď prvý rozhovor s pustovníkom – Petrom nie je žiadna sláva, postupne sa z povrchnosti a frázovitosti James otvorí hĺbke. Začína cestu k Bohu a cestu k vlastnému uzdraveniu. Pustovník ho vedie v modlitbe, učí ho ako komunikovať s Bohom a to, ako sa nechať preniknúť a žiť Láskou. Pretože to je tá správna cesta životom.

Možno Jamesov život je v niečom podobný tomu nášmu a možno práve Peter môže byť aj našou navigáciou správnym smerom.