SVÄTÁ ZEM (s karmelitánskymi miestami)

16. 2. (ned.) – 24. 2. (pon.) 2020   (cca 8,5 dňa)

púť organizuje cestovná kancelária AWERTRAVEL
v spolupráci s rádom Bosých karmelitánov
kontakt v prípade záujmu o púť:

Katarína Pohronská OCDS, 0903 777 282
pohronska.katarina@gmail.com

Miloš Viktorín OCD, 0911 489 805  milos.viktorin@gmail.com

Cena: 705,- €

V cene je zahrnuté: 

 • letenka Viedeň – Tel Aviv – Viedeň
 • 8 x hotelové ubytovanie s raňajkami, 7 x večera (v 2 – 3 lôžkových izbách so soc. zariadením) 
 • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom 
 • odborný sprievodca – kňaz
 • servisné poplatky (napr. príplatok za transfer busom na/z letiska –> Bratislava-Viedeň)

V cene nie je zahrnuté: 

 • –obslužné, ktoré predstavuje sumu 90,- € vrátane  AUDIOSPRIEVODCU – slúchadlá: pre skvalitnenievýkladu sprievodcu – kňaza a vstupov do troch francúzskych kostolov – Páter Noster, Galikantum a kostol sv. Anny  (platí sa priamo sprievodcovi vo Sv. Zemi)

Možný príplatok:

 • komplexné cestovné  poistenie vrátane storna zájazdu: krytie do výšky 80 % stornopoplatku 18,- €/os.

Program púte:

 1. deň/ned.:v poobedňajších hodinách stretnutie v Bratislave, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Presun na ubytovanie do Betlehema.
 2. deň/pon.:Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety, presun do Jeruzalema– Západný múr /múr nárekov/, hora Sion – večeradlo a kostol usnutia Panny Márie.
 3. deň/ut.: Presun do Haify, cestou zastávka – Muchraka alebo Keren Karmel,  na juhovýchodnom vrchole Hory Karmel, pripomína miesto boja medzi prorokom Elijášom a Baalovými a Aštertinými prorokmi. Je tu kostol sv. Elijáša, ktorý je spravovaný karmelitánskym rádom.  Z vyhliadkovej terasy je krásny výhľad na Izrael. Hora Karmel, Eliašova jaskyňa a miesto úcty Panny Márie Škapuliarskej – Stella Maris, potok Siah: Karmelitáni postavili v roku 1200 ich prvý kostol (st.Brocardus) v oblasti potoka Siah, nachádzajúceho sa na západnom krídle Hory Carmel. Je otvorený pre verejnosť. Cestou do Galilei zastávka v meste Akko – ležiace na severnom pobreží Izraela neďaleko Haify. Aj keď nie je práve najznámejším mestom, ktoré sa ľudom vybaví v spojení so Svätou zemou, patrí k najväčším kultúrnym a historickým pamiatkam tejto blízkovýchodnej krajiny. 
 4. deň/str.: Výstup na horu Tábor,  prehliadka kostola Premenenia.  Nazaret – Bazilika Zvestovania a  kostol sv.Jozefa, Kláštor Bosých karmelitánok. Kána Galilejská –  miesto prvého zázraku Pána Ježiša, kde si manželia obnovujú manželské sľuby.
 5. deň/štv.:Hora Blahoslavenstiev, Tabgha 1 – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb; Genezaretské jazero Tabgha 2 – miesto Primátu sv. Petra, Kafarnaum – dom sv. Petra a miestna  synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra./20,-USD/, plavba loďou po Genezaretskom jazere /10,-USD/
 6. deň/piat.:Jeruzalem – prehliadka mesta, návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto); kostolík Dominus Flevit – miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom.
 7. deň/sob.:Getsemanská záhrada a  Bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/, kostol hrobu Panny Márie, prehliadka Starého mesta – Krížová cesta (Via Dolorosa),  Bazilika Božieho hrobu, Kalvária – Golgota.
 8. deň/ned.:prehliadka Betánie – Lazárov hrob, návšteva miesta Ježišovho krstu Qasr al Jahúd na hranici s Jordánskom, prechod Júdskou púšťou – najstaršie obývané mesto sveta Jericho, Hora pokušenia, návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Pre záujemcov je fakultatívny výlet  Massada a  Qumrán.
 9. deň/pon.:Betlehem – Bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka, možnosť nákupu suvenírov.  Popoludní  odchod na letisko do Tel Avivu, odlet do Viedne. Transfér na Slovensko do Bratislavy 

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu ! Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

foto sv. zem foto z https://www.awertravel.sk